img

Şehit Murat Çalışkaner İmam Hatip Ortaokulu

Yiğitler Tekke Köyü / Merkez / Rize

Firma Hakkında

Tarihçe: Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu, 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında Mehmet Akif Ersoy Lisesi bünyesinde bir şube ile eğitim-öğretime başlamıştır. Kademeli olarak lise öğrencilerinin mezun olmasıyla tamamen imam hatip ortaokuluna dönüşmesi hedeflenmiştir. Valilik oluruyla 2013-2014 eğitim yılı başında lise öğrencileri Fener Lisesine aktarılmış, okul Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu adıyla müstakil bir imam hatip ortaokulu haline getirilmiştir. Okulumuz halen 42 aktif öğrencisiyle eğitim-öğretime devam etmektedir.

Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu, tapu kayıtlarına göre Yiğitler Köyü tüzel kişiliğine ait 1330 m² lik bir alana sahiptir. Okul Binası, 330 m2 alan üzerinde 4 katlı olarak inşa edilmiştir. Okul Bahçesi, 983 m2 bir alanı mevcuttur. Bahçemizde Bayrak direği, Atatürk Büstü ve kaidesi ile öğrenciler için su içmeye dönük çeşmeler mevcuttur.

          Okulumuz il merkezine bağlı olmasına rağmen merkeze 20 km bulan uzaklığı sebebiyle yapılan sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlere çok etkin olarak katılamamaktadır. Fakat okula yakın Salarha Güreş Kamp Eğitim Merkezi güreş faaliyetleri konusunda önümüzü açmaktadır. Bu bağlamda 2016-2017 ve 2017-2018 eğitim öğretim yıllarında öğrencilerimizde grekoromen dalında yıldızlar Türkiye 1. ve 2. çıkmıştır. Sportif faaliyetler yanında kurumumuzun imam hatip ortaokulu olması dini günlerin velilerle birlikte kutlanmaktadır. Özetle bu günler velilerle buluşma günleridir denilebilir.

          2019 yılı Aralık ayında okulumuzun ismi Şehit Murat Çalışkaner İmam Hatip Ortaokulu olarak değiştirilmiştir.

Yukarıda değinildiği gibi okulumuzun kurulu alanı yeterlidir. Hele öğrenci sayısındaki düşüş dikkate alındığında kişi başına düşen kapalı alan (4*330)=22 m2 yi bulmaktadır. Bu bizim için avantaj sayılabilir. Rize iklim olarak yağışlıdır. Dolayısıyla kapalı alan öğrenciler için önemli bir ihtiyaçtır.

Misyon: Öğrencilerimizin zihninde insana, düşünceye, doğaya, özgürlüğe, ahlaka, tarihi ve kültürel mirasa saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının yerleşmesi için bütün çalışanlar olarak katkıda bulunmaktır.

Vizyon: Öğrencilerimizi ihtiyaçlarını karşılayacağı kadar din kültürü, bilim sanat ve kültür alanlarında yetiştirmek, onların yaşadıkları hayatı olumlu yönde yorumlayabilen, problem çözmede yetkin, dini ve ahlaki olgunluğa sahip bireyler olarak yetiştirmek ve bir üst öğrenime hazırlamaktır.

Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, öğretmen listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak  için arayabilir, mail atabilir ve  resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

5

PUAN
*
*

Şuan KAPALI 03:06

 • Pazartesi 8:30 - 16:00
 • Salı 8:30 - 16:00
 • Çarşamba 8:30 - 16:00
 • Perşembe 8:30 - 16:00
 • Cuma 8:30 - 16:00
 • Cumartesi KAPALI
 • Pazar KAPALI

Etkileşimler

 • 0 Oy
 • 0 Favori
 • 17
 • 0 Yorum