img

Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi

Müftü Mahallesi Atatürk Cad. No586 Merkez/RİZE

Firma Hakkında

Tarihçe: Okulumuz 16 Ekim 1967 yılında Rize Müftü Mahallesinde beş derslikle beraber eğitim kurumları listesine ismini yazdırmıştır. Daha sonra koruma derneği marifeti ile bodrum katı hariç üç katlı bina 1975 yılında tamamlanmıştır. İlk mezunlarını 1973–1974 öğretim yılında vermesi gerekirken 1971 yılında orta kısımları kapatıldığından ilk mezunlar ancak 1974-1975 yılında verilebilmiştir.

Eğitim şartları itibari ile ilk yıllarda dernek atılısı olarak hizmet gören okul pansiyonu uzak yerlerden gelen öğrencilerimizi barındırmıştır. Artan öğrenci talebinin karşılanabilmesi için dernek pansiyonu daha sonra kapatılarak sınıflara dönüştürülmüştür.

1978 yılında gelişen ihtiyaçları karşılamak maksadıyla ek bina inşaatına başlanmış, spor salonu ile beraber ek birimleri ihtiva eden zemin katla ilave bir kat yapılarak uzun sure inşaata ara verilmiştir.

Nihayet 1994-1995 öğretim yılında ek bina inşaatı bitirilerek 1995-1996 yılında okul bünyesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi bölümü açılmıştır.

2000-2001 öğretim yılında okul bünyesinde Devlet Parasız yatılı bölümü açılarak 100 öğrencimiz bu imkandan faydalanmaktadır. Güzel bir bahçe düzenlemesi bulunan okul binamız üç bloktan oluşmaktadır.

2015-2016 öğretim yılı sonunda okulumuz kız ve erkek olarak ikiye ayrılmış olup erkek öğrencilerimiz ana binada kalmışlardır. 2016-2017 öğretim yılı başında eski binamız yıkılmış olup yeni binamıza taşındık. Spor ve Konferans Salonu ile Pansiyon binası inşaatı devam etmektedir.

Açık öğretim lisesi, Halk eğitim kursları, Konferans, Tiyatro, Seminer gibi etkinliklerle geniş bir yelpazedeki insanlara eğitim hizmeti veren okulumuzun kurucu müdürü İrfan ŞENTÜRK’ tür.

Misyon: Kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen, problemlere çözüm üretebilen bireyler yetiştirmek.

Vizyon: Kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen, insanlarla barışık, hayatta ayakları üzerinde durabilmeyi başarabilecek zihin olgusuna sahip, problemlere çözüm üretebilen, dini asıl kaynaklarından yola çıkarak ortaya koyan, din olgusunu bilimsel araştırmaya dayalı olarak anlayan ve yorumlayan, yapıcı eleştirilere ve farklı görüşlere saygı duyan, bilgiyi içselleştirerek kendini geliştirmeye ve erdemli olmaya çaba gösteren, dini mirasını özümseyen, yeni durumlara yabancı kalmayan, insanlığa yaralı olacak her türlü yeniliğe ve sürekli gelişmeye açık olmanın gerekliliğine inanan, birikimini insanlığa hizmet için toplumla paylaşabilen bireyler yetiştirmektir.

Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, öğretmen listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak  için arayabilir, mail atabilir ve  resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

5

PUAN
*
*

Şuan AÇIK 09:48

 • Pazartesi 8:30 - 15:30
 • Salı 8:30 - 15:30
 • Çarşamba 8:30 - 15:30
 • Perşembe 8:30 - 15:30
 • Cuma 8:30 - 15:30
 • Cumartesi KAPALI
 • Pazar KAPALI

Etkileşimler

 • 0 Oy
 • 0 Favori
 • 18
 • 0 Yorum