img

Necat Sağbaş Anadolu Lisesi

Necat Sağbaş Anadolu Lisesi Hamidiye Köyü Pazar/RİZE

Firma Hakkında

Tarihçe:Okulumuz; 1993 yılında yöre halkının ve dönem kaymakamı Sayın Ahmet TAHTAKILIÇ’ın büyük özveri ve çabalarıyla açılmış, Pazar Ortaokulu’nun restore edilmesi ile 1993-1994 eğitim öğretim yılında “AHMET TAHTAKILIÇ ANADOLU LİSESİ” adıyla Pazar ve çevre ilçelere hizmet vermeye başlamıştır.

Okulumuz; ortaokuldan dönüştürülen ilk binamızın fiziki yetersizliklerinden dolayı 2000-2001 eğitim öğretim yılında İMKB’nin yaptırmış olduğu yeni binaya taşınmış, “75. YIL İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI ANADOLU LİSESİ” adıyla öğrencilerine hizmet vermeye devam etmiştir.

İMKB tarafından yaptırılan yeni binamız 2008-2009 Eğitim öğretim yılının ikinci yarısında Rize Recep Tayyip ERDOĞAN Üniversitesine devredilmiştir. Bu nedenle okulumuz 2008-2009 eğitim öğretim yılının 2. Yarısından itibaren Necat Sağbaş adına oğlu Yılmaz Sağbaş tarafından yaptırılan Hamidiye Köyü’ndeki yeni binasına taşınmıştır. Günümüzde  hala “NECAT SAĞBAŞ ANADOLU LİSESİ” adıyla eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Okulumuz 2018 yılından itibaren uygulanan adrese dayalı kayıt sistemiyle öğrenci almaktadır. Bu sistemle birlikte okulumuza bu yıl 93 yeni öğrenci kaydı yapılmıştır. Okulumuz 17 sınıflı olup 400 öğrenci kapasitelidir. Okulumuz Üniversiteye öğrenci yetiştirmek üzere eğitim-öğretim yapmaktadır. Buna bağlı olarak 2018 yılı itibari ile 68 öğrenci mezun olmuş, bu mezunlarımızdan 25’i üniversiteye yerleşmiştir. Yapılan sosyal-kültürel ve sportif faaliyetlerle İlçede önemli etkinliklere imza atan okulumuz bu etkinliklerle adından pek çok kez söz ettirmeyi başarmıştır. Farklı alanlarda yayınlanan proje başvurularını kurum olarak yakından takip ediyor, her projede adımızın geçmesi için çaba gösteriyoruz. Üç yıldır 4006 projesi yürüten okulumuz bu yıl da geçirdiği 4007 projesiyle bir ilke imza atmış, Rize’de 4007 yürütecek  ilk okul olma şansını yakalamıştır. Gençlik Spor Bakanlığının düzenlediği Gençlik Projesi’ne gönderilen bir projemiz onaydan geçmiştir.Proje ekibimiz üç yıldır K101 projesi ve Liseler Arası Proje yarışması için azimle çalışmaktadır.

Öğrencilerimizin birçok alanda bilgi ve tecrübe sahibi olarak okulumuzdan mezun olmaları için azmediyor ve çalışıyoruz.

Misyon: Misyonumuz; Biz öğrenim çağına gelmiş bütün çocukların öğrenim hakkına sahip olduklarını düşünen ve öğrencilerimizi bir üst öğrenime ve hayata çağımızın gereklerine ve teknolojik gelişmelere uyum sağlayacak şekilde, ruh ve beden sağlığı açısından kendisine güvenli, bilgi—teknik ve becerilerle donanmış olarak hazırlamak için varız. 10 yıllık köklü geçmişinden aldığı güçle, dün olduğu gibi bugün de ailesine, topluma ve ülkesine yararlı, araştırıcı, üretici, Atatürk ilkelerine bağlı nesiller yetiştiren bir eğitim öğretim kurumuyuz. Örgün eğitimin 2. basamağı olan bir öğretim kurumu olarak 14-18 yaş öğretim çağı öğrencilerine , ailelerine bir üst öğrenim kurumuna,,dolayısıyla; TOPLUMA HİZMET SUNUYORUZ.

Vizyon: Vizyonumuz; Kendini sürekli yenileyen, okuyan, inceleyen, analiz ve sentezler yapabilen nesillerin yetiştirildiği; bütün öğrencilerin akla ve bilime dayalı eğitim ortamında hayata ve bir üst öğrenime (TYT -AYT) hazırlandığı; dünü bugüne, bugünü yarına bağlayan köprülerin kurulduğu, yönetici, öğretmen, personel, öğrenci ve velilerin elbirliğiyle çevrede, bölgede ve ülkede “model okul” olmaktır. Bunun için istiyoruz ki: —Okulumuzda öğrenme temel gereksinim olsun. —Okulumuzda her öğrenciye öğrenmek için her türlü fırsat verilsin. —Okulumuzda çalışanlar, işlerini yaparken kendilerine güvensin. Doğru olanları yaptıklarında alacakları tepkiden korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişe duymasın —Okulumuzda herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çaba göstersin.

Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, öğretmen listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak  için arayabilir, mail atabilir ve  resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

5

PUAN
*
*

Şuan KAPALI 03:45

 • Pazartesi 8:30 - 16:00
 • Salı 8:30 - 16:00
 • Çarşamba 8:30 - 16:00
 • Perşembe 8:30 - 16:00
 • Cuma 8:30 - 16:00
 • Cumartesi KAPALI
 • Pazar KAPALI

Etkileşimler

 • 0 Oy
 • 0 Favori
 • 21
 • 0 Yorum