img

İkizdere Belediyesi

Çarşı Mah. Cumhuriyet Cd No:1 İkizdere/Rize

Firma Hakkında

Özgeçmiş

1966 yılı Temmuz ayında Rize ilinde doğdu. Ailenin ekonomik gerekçeler ile 1976 yılında İstanbul’a yerleşmesi sonrası, eğitimini Bakırköy ilçesinde devam ederek tamamladı. Aile ekonomisine katkı sunmak amacıyla erken yaşlarda ticari hayata atıldı. Çeşitli sektörlerde aldığı pozisyonlardan sonra 1988 yılında henüz 22 yaşında deri tekstil firması ile kendi şirketlerinden ilkini kurmuş oldu. Başarılı bir grafik çizen ticari yaşantısı boyunca birçok insanı istihdam edip, yüksek ihracat rakamları yakaladı. Halen çeşitli sektörlerde girişimleri bulunmakta ve ticari başarısını sürdürmektedir. Evli ve 2 Kız çocuğu babasıdır.

Hakan KARAGÖZ; otomobil sporları branşından 7 yıl milli lisansla sporcu olarak yarışmış ve çeşitli dereceler ile sonuçlandırmıştır. İstanbul Otomobil Sporları Kulübünde idarecilik görevinde bulunmuş, müsabakalarda hakem pozisyonunda katkılar sunmuştur. Doğa sporları ve alternatif sporlar ile ilgilenerek, bu konularda tertip ve organizasyon faaliyetlerinde bulunmaktadır. Özellikle bu organizasyonların kendi memleketinde binlerce insanın katılımlarının oluşmasını sağlamaya dönük faaliyetleri ile ilçenin tanıtımı ve ekonomik gelişimine katkıda bulunma gayretinde olmuştur. Ayrıca İkizdereliler Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ile ilçenin ihtiyaçları ve gurbetteki insanların faaliyetlerine dönük çok sayıda çalışma içerisinde isminden söz ettirmiştir. Memleketine sevdalı bir yapısı olduğundan ve memleketinde bulunan idari eksiklikleri görüp eleştiren tavrını yönetime talip olmak şeklinde netleştirerek, kendisine yakın olan Milliyetçi Hareket Partisinden 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Belediye başkanı seçilmiştir.

Tarihçe: Osmanlı döneminde, 1878’de Rize’nin sancak merkezi olması ile nahiye olmuştur. Eski adı “Yedi Köy” anlamına gelen Kura-i Seba olan İkizdere, 19. yüzyıl sonlarında Trabzon vilayetinin Lazistan Sancağındaki Rize Kazasına bağlı bir nahiye merkezi idi. 15 Şubat 1916 tarihinde Rus işgaline uğrayan yöre, 11 Mart 1918 tarihinde işgalden kurtulmuştur. 1933 yılında İkizdere adını alan yerleşim, 1945’te ilçe olan Güneyce’ ye bağlı bucak merkezi iken, ilçe merkezi 1952’de İkizdere’ye taşınmıştır.

Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek ve sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak  için arayabilir, mail atabilir veya  resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

5

PUAN
*
*

Şuan KAPALI 22:15

 • Pazartesi 8:00 - 17:00
 • Salı 8:00 - 17:00
 • Çarşamba 8:00 - 17:00
 • Perşembe 8:00 - 17:00
 • Cuma 8:00 - 17:00
 • Cumartesi KAPALI
 • Pazar KAPALI

Etkileşimler

 • 0 Oy
 • 0 Favori
 • 17
 • 0 Yorum