img

Güneysu Adacami İlkokulu

Adacami Mahallesi Akademi Cad. GÜNEYSU RİZE

Firma Hakkında

Tarihçe: Adacami İlköğretim Okulu bölgenin en eski okullarından birisidir. Eğitim Öğretime 1923 yılında başlamıştır. İlk yeri bugünkü Ada Merkez Caminin yanıdır. 1935 yılına kadar 3 sınıf üzerinden eğitim vermiş olup öğretmeni Hüseyin TAŞPINAR’dır.1936’da 4.sınıf 1937’de’de 5. sınıf olarak ilk mezunlarını vermiştir. Bu binadaki eğitim öğretim 1962 yılına kadar devam etmiştir. Daha sonra şimdiki binanın yerine yeni okul yapılmıştır.1975’te iki sınıflı ilave bina yapılmıştır.

Bugünkü binanın yapımına Mehmet TOPAL ve Mustafa TOPAL kardeşler öncülüğünde köy halkının desteği de alınarak 1999 yılında başlanmıştır.1999 yılında başlayan yeni okul inşaatı 2003 yılında tamamlanmıştır. 2003-2004 Eğitim Öğretim yılında da hizmete girmiştir.2003 yılına kadar Şehit Dursun Ali Paşa İlköğretim Okulu adını taşıyan okulumuz, 2003-2004 Eğitim Öğretim yılında Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN´ın açılışını yaptığı yeni ismiyle ADACAMİ İLKÖĞRETİM OKULU olarak yeni  binasında hizmet vermeye başlamıştır.

Vizyon: Atatürk İnkılâp, ilke ve Atatürk milliyetçiliğine bağlı; Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan yurttaşların yetiştirildiği; Karşılıklı saygı, sevgi ve güven ortamında sürekli iyileştirmenin sağlandığı, öğrenci odaklı bir eğitim-öğretimin yapıldığı, muhakeme gücü yüksek, ufku açık, toplumun kalitesini yükseltmeye çalışan bireyler yetiştirerek, Türkiye’nin çağdaş uygarlık düzeyi üzerine çıkmasına katkıda bulunacak bir eğitim-öğretim kurumu olmak.

Misyon: Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda, Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren yurttaşlar yetiştirmek; Dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan; Üretken, kişilikli, evrensel ve kültürel değerleri kazanma yolunda gelişim gösterebilen, ayrıca daha sonraki gelişimi için gerekli becerilerin farkında olan ve buna süreklilik kazandırabilen öğrenciler yetiştirmek görevimizdir.

Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, öğretmen listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak  için arayabilir, mail atabilir ve  resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

5

PUAN
*
*

Şuan AÇIK 09:35

 • Pazartesi 8:30 - 15:00
 • Salı 8:30 - 15:00
 • Çarşamba 8:30 - 15:00
 • Perşembe 8:30 - 15:00
 • Cuma 8:30 - 15:00
 • Cumartesi KAPALI
 • Pazar KAPALI

Etkileşimler

 • 0 Oy
 • 0 Favori
 • 21
 • 0 Yorum