img

Çeçeva Köyü

Çayeli/Rize

Firma Hakkında

Çeçeva Köyü nerede, diye merak edenlere hemen söyleyelim tabiki de Karadeniz’in incisi, Rize’de yer alıyor. Haremtepe olarak da bilinen Çeçeva Köyü, Karadeniz’de yer alan Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı bir köydür. Rize il merkezine yaklaşık 24 km. Çayeli ilçe merkezine ise yaklaşık 6 km. mesafede konumlanmaktır. Çay tarlaları ve yemyeşil doğasıyla misafirlerini karşılayan köyde bir tane hizmet veren tesis bulunmaktadır.

Çeçeva nasıl gidilir, derseniz de özel aracınızla ya da Çayeli’nden köye giden dolmuşlarla bu köyle ulaşım sağlanmaktadır. Çeçeva Köyü’ne gitmek için önce Rize’ye oradan da Çayeli’ne geçmeniz gerekiyor.

Özellikle fotoğrafçıların ve Instagrammerların fotoğraflarında sıkça karşımıza yemyeşil çay tarlaların olduğu yerlerden biri burası. Çayeli ilçesindeki Haremtepe ya da Çeçeva köyü çay tarlası, yaz ve bahar aylarında turistlerin Karadeniz’deki uğrak noktalarından biri. Buranın ayrıca Uzak Doğu’daki pirinç tarlalarıyla olan benzerliği de görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Rize otelleri sayfamızdan, konaklama seçeneklerinizi inceleyebilirsiniz.

Yorum Bırakın

5

PUAN
*
*

Şuan AÇIK 22:14

    Bu İşletme 7/24 Açık

Etkileşimler

  • 0 Oy
  • 0 Favori
  • 127
  • 0 Yorum

İletişim Bilgileri

Sosyal Medya