img

Badara Yaylası

Badara Yaylası, Zilkale, 53780 Çamlıhemşin/Rize

Firma Hakkında

Badara Yaylasında oldukça küçük bir göl vardır. Ancak bu göl yüzebileceğiniz genişlikte ya da derinlikte değildir. Fakat göle vuran gökyüzü yansımasını izleyerek ruhunuzun huzurla dolmasını sağlayabilirsiniz. Bu küçük göl doğal bir şekilde oluşmuş bir göl değildir. Yağmurdan sonra oluşan su birikintileri için yerli halk küçük bir çukur açmış ve sonucunda bu minik göl oluşmuştur.

Yayla ismini Rize’nin Hemşin ilçesine bağlı olan Bahar Mahallesinin eski ismi olan Badara Köyünden almıştır. Badara yaylası ilk başlarda köylüler tarafından çok uzun süre mezra olarak kullanıldı. Daha sonra ise köylüler çeşitli sebeplerden ötürü buraya gidemedikleri için mezra unutulmaya başlamıştır. Kalan 4-5 hane ise artık burayı yayla olarak kullanmaktadır.

1990 yılında köye yol gelmiştir. 2000 yılında ise su gelmiştir. Bu gelişmelerden sonra insanlar yaylayı tekrar kullanmaya başlamışlardır. Günümüzde ise yaylada 10-15 adet ev bulunmaktadır. Badara Yaylası ülkemizin saklı kalmış güzelliklerinden bir tanesidir. Doğada güzel vakit geçirmek, huzurla dolmak ve bulutlar ile komşu olmak istiyorsanız mutlaka Badara yaylasını görmeniz gerekir.

Yorum Bırakın

5

PUAN
*
*

Şuan AÇIK 23:47

    Bu İşletme 7/24 Açık

Etkileşimler

  • 0 Oy
  • 0 Favori
  • 42
  • 0 Yorum

İletişim Bilgileri

Sosyal Medya