img

Arapdüzü Mesire Alanı

Arapdüzü Mesire Alanı, Unnamed Road, 53390 Başköy/Güneysu/Rize

Firma Hakkında

ARAPDÜZÜ MESİRE ALANI

Doğa ile iç içe bulunan 800 metre yürüyüş parkuru güzergâhı boyunca kayrak taşlara basarak yürürken, tahta asma köprülerden geçen ziyaretçiler buradan Arapdüzü Şelâlesine ulaşırlar.

1080 rakımda bulunan Arapdüzü Mesire Alanı, şelâle ile de ayrı bir güzellik sunuyor ziyaretçilerine. Şelâleyi izlemek için özel yapılan seyir teraslarında oturup bol bol fotoğraf çektiren doğa tutkunları yeşilin ve temiz havanın tadını çıkartıyorlar. Oturma ve piknik alanları güzel havalarda dolup taşarken doğa parkından Karadeniz’i görmek mümkün oluyor.

Mesire Alanında yeme içme ihtiyaçlarını, ziyaretçiler dışarıdan getirirken, lavabo ve su ihtiyaçları karşılanabiliyor. Arapdüzü Mesire Alanında birçok kamelya, bir adet kır evi , iki adet mescid (bayan-erkek) ayrıca bir adet Bosna Kardeşlik Çeşmesi bulunuyor.

ARAPDÜZÜ ŞELALESİ

Arapdüzü şelalesi Güneysu ilçesine yaklaşık 15 km mesafede ve yolların tamamı beton ve asfalt ile kaplı. Arapdüzü Doğa Parkının uzantısı olan kesme taş ve ahşap asma köprülerden oluşan yürüyüş parkurunu geçerek şelaleye ulaşmak oldukça keyifli. Doğal güzelliği bozulmadan oluşturulan seyir terasları şelaleyi farklı açılardan görmek ve soluklanmak için muhteşem bir fırsat sağlıyor.

Yorum Bırakın

5

PUAN
*
*

Şuan AÇIK 03:11

    Bu İşletme 7/24 Açık

Etkileşimler

  • 0 Oy
  • 0 Favori
  • 128
  • 0 Yorum

İletişim Bilgileri

Sosyal Medya